SKIN1004 Madagascar Centella Tea-Trica Relaxing Mask
Product image 1
Product image 2
Product image 3
Product image 4
Details
  • This product is vegan. It does not contain animal or animal-derived ingredients.
Skin Solutions:
  • Tea Tree Water helps regulate sebum and keeps skin feeling fresh.
  • Madagascan Cica Extract soothes irritated skin and helps reduce redness.
  • Niacinamide brightens and evens skin tone for a radiant glow.
Available as a single mask (24ml/piece). Product of Korea.
How to Use
About SKIN1004
SHOP MORE MASKS
Ingredients
Water, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water (47,000 ppm), Glycerin, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Arginine, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Centella Asiatica Extract (1,000 ppm), Panthenol, Polyglyceryl-10 Laurate, Xanthan Gum, Sodium Polyacrylate, Ethylhexylglycerin, Pentylene Glycol, Disodium EDTA, Caprylyl Glycol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil (100 ppm), Chamaecyparis Obtusa Water, Salicylic Acid, 4-Terpineol, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Ulmus Davidiana Root Extract.
May contain additional ingredients.
Select Size
-65%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Details
Skin Solutions:
How to Use
About SKIN1004
SHOP MORE MASKS
Ingredients